E-learning z zarządzania dla licealistów

Monika Karaźniewicz  » Szkolenia e-learning

Już w listopadzie uczniowie liceów będą mogli wziąć udział w rocznym, bezpłatnym kursie e-learningowym z ekonomii i zarządzania „Kafeteria edukacyjna dla licealistów – Akademia Edukacji Menadżerskiej”

To już trzecia edycja tego projektu realizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Narodowy Bank Polski, który jest strategicznym partnerem programu. „Kafeteria edukacyjna dla licealistów” ma zachęcić młodzież do zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi oraz spopularyzować edukację ekonomiczną i nowoczesne technologie.
W szkoleniu mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W najnowszej edycji projektu naukę ma rozpocząć 1000 osób. Zajęcia będą trwały przez cały rok szkolny. Prowadzone będą przez nauczycieli akademickich oraz zewnętrznych specjalistów. Uczestnicy kursu samodzielnie tworzą swój program zajęć, tak by był on jak najlepiej dostosowany do ich indywidualnych zainteresowań. Uczniowie wybierać mogą spośród 50 różnych wydarzeń edukacyjnych zgrupowanych w pięciu blokach tematycznych: „Finansowanie działalności biznesowej”; „Wzmacnianie przewag konkurencyjnych”; „Budowanie wizerunku firmy i produktu”; „Zarządzanie kapitałem ludzkim” oraz „Międzynarodowe relacje biznesowe”. Dla uczniów przygotowano 14 różnych form edukacyjnych. Wydarzenia te prowadzone są w formie wykładów e-learningowych, forów, czatów, zajęć w „Second Life”, a także filmów edukacyjnych, po których można uczestniczyć w dyskusji online. Część zajęć dostępna jest w także w formie stacjonarnych wykładów na SGH. Dla chętnych organizowane są także wieloetapowe konkursy oceniające np. aktywność społeczno-ekonomiczna w szkole, czy organizacjach pozarządowych. Dodatkowo dostępnych jest sześć sesji doradztwa biznesowego z ekspertami SGH.
Uczniowie, którzy zdobędą przynajmniej 60 punktów otrzymają „Dyplom Kafeterii”. Najaktywniejsze osoby mogą także zdobyć dyplom ścieżki, czyli potwierdzający znajomość danego obszaru tematycznego (trzeba zgromadzić minimum 60 punktów, w tym 30 z danego tematu). Na najlepszych uczestników szkolenia, którzy zaliczą kurs na minimum 100 punktów, czekają dyplomy „Profesjonalnego Menadżera”. Wszystkie dyplomy wystawia Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
Najlepsi kursanci z poprzednich edycji uczestniczyli w czerwcu w seminarium „Kafeteria 2.0 dla zaawansowanych” w Warszawie oraz otrzymali iPody Nano i audiobooki o tematyce ekonomicznej. W tym roku 30 najlepszych osób także otrzyma nagrody rzeczowe. Pierwsze dwie edycje projektu ukończyło odpowiednio 234 i 237 licealistów.

Zapisy do trzeciej edycji projektu przyjmowane są do 6 listopada 2011 r. Rekrutacja dostępna jest na stronie: http://kafeteria.edu.pl Przed zapisaniem się do programu uczniowie mogą dowiedzieć się na czym polega e-learning, czego mogą oczekiwać po tej formie kształcenia oraz jakie powinni spełnić warunki, by nauka online była efektywna. Na stronie internetowej dostępny jest „Test predyspozycji i przygotowania do nauki online”. Po odpowiedzi na wszystkie pytania uczeń otrzyma krótkie podsumowani oraz porady dotyczące kształcenia na odległość.

Źródło: http://www.cren.pl; http://kafeteria.edu.pl

Komentarze i opinie »