Ucz się angielskiego z komórki

Monika Karaźniewicz  » Ciekawostki, Technologie

M-learning staje się w naszym kraju coraz popularniejszy. Świadczy o tym choćby sukces najnowszego oprogramowania do nauki języka angielskiego RSS4English firmy Brainglass. Aplikacja w ciągu zaledwie tygodnia od debiutu stała się najbardziej popularnym, a także dochodowym – prowadzi zarówno w kategorii pobrań bezpłatnych, jak i płatnych – programem edukacyjnym na iPhony w Polsce.

Aplikacja służy do nauki i doskonalenia języka angielskiego. Program wykorzystuje kanały RSS, które dostarcza Metro International, wydawca bezpłatnego dziennika „Metro”, który ukazuje się w ponad 100 miastach na całym świecie – program wykorzystuje jednak jedynie wydania amerykańskie i kanadyjskie. Użytkownik ma do dyspozycji kilka, codziennie aktualizowanych działów dziennika – Biznes, Finanse, USA/Kanada/, Świat, Rozrywka.
Ćwiczenia dostępne w aplikacji tworzone są wg metody fiszek (flashcards). Program przez cały czas sprawdza postępy w nauce i dostosowuje poziom ćwiczeń do indywidualnych potrzeb. Uczeń może wybrać słownictwo z bieżącego dnia, tygodnia lub całego miesiąca, a program zapamiętuje ilość powtórzeń danego słówka. Znaczenie nieznanych słów można bardzo łatwo sprawdzić dotykając ekran. Dodatkowo można zapisać 10 tys. słówek oraz stworzyć ćwiczenia z ich wykorzystaniem. Co ważne, uczyć się można w dowolnym miejscu i czasie, wystarczy jedynie posiadać przy sobie smartfon.
Program tłumaczy słownictwo na 13 języków: polski, hiszpański, niemiecki, włoski, rosyjski, francuski, arabski, malajski, ukraiński, portugalski, turecki, indonezyjski i holenderski.
W wersji bezpłatnej istnieje możliwość przeczytania i stworzenia ćwiczeń do 5 artykułów z kanałów RSS dziennie.
Darmową wersję RSS4English można pobrać w Android Market i Apple App Store. Można tam także zakupić pełną wersję oprogramowania RSS4English – jej koszt to to zaledwie 2,39 euro. Aplikacja dostępna w wersji iOS oraz na Androida.

Źródło: www.wp.pl; www.prossedmag.pl

Komentarze i opinie »