Przewodnik po aplikacjach Web 2.0

Monika Karaźniewicz  » Ciekawostki, Technologie

E-mentor udostępnił na swojej stronie internetowej bardzo przydatny Przewodnik po aplikacjach Web 2.0 oraz programach, które ułatwią przygotowanie i poprowadzenie kursu e-learningowego lub prezentacji multimedialnej. Przewodnik ma ułatwić zapoznanie się z możliwościami aplikacji Web 2.0 i wybór najbardziej przydatnej w codziennej pracy.

Przeszukiwanie Przewodnika ułatwia możliwość dość precyzyjnego określenia kryteriów poszukiwanej aplikacji, można przykładowo wybrać jedynie wersje na urządzenia mobilne albo w trybie online, bez konieczności instalowania oprogramowania. Przewodnik składa się z dwóch głównych kategorii: „Tworzenie i publikowanie materiałów” – znajdziemy w nim aplikacje służące do tworzenia materiałów dydaktycznych, a także umożliwiające publikowanie i przechowywanie zasobów edukacyjnych oraz ułatwiające porządkowanie zasobów i organizację repozytoriów. W drugiej kategorii „Komunikowanie i współpraca online” zgrupowano aplikacje stosowane w komunikacji online; wspomagające współpracę zdalną; pomocnicze, gadżety oraz narzędzia umożliwiające tworzenie i przeprowadzanie kompleksowych kursów online – zintegrowane platformy e-learningowe
Podkategorie zostały dodatkowo bardzo przejrzyście podzielone na grupy, co znacznie ułatwia posługiwanie się Przewodnikiem, a także umożliwia szybszy i bardziej precyzyjny wybór aplikacji, które będą najodpowiedniejsze i ułatwią przygotowanie materiałów dydaktycznych. Autorzy Przewodnika zdają sobie sprawę, że co chwilę powstają nowe aplikacje, zachęcają, więc internautów do współtworzenia tej bazy danych.
Przewodnik dostępny jest pod adresem: http://www.e-mentor.edu.pl/aps/lista

Źródło: www.e-mentor.edu.pl

Komentarze i opinie »