Zostań ekspertem e-learningu

Monika Karaźniewicz  » Szkolenia e-learning

Akademia PARP – portal edukacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw – organizuje od stycznia nowego roku cykl szkoleń „Zostań ekspertem e-learningu”.

To pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt adresowany do firm zajmujących się edukacją i szkoleniami.  Szkolenia e-learning są obecnie najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą przekazu wiedzy i prowadzenia różnorodnych szkoleń. Są zarazem najskuteczniejsze pod względem możliwości dotarcia do użytkowników i kontroli efektów nauczania. Celem serii kursów jest upowszechnienie szkoleń online wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki zdobytej wiedzy firmy będą mogły w oparciu  o własne zasoby kadrowe poszerzyć swój katalog szkoleń o kursy e-learningowe.
Wszystkie kursy prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz specjalistów e-learningu. W trakcie szkoleń będzie się można dowiedzieć m.in. jak wykorzystać e-learning w firmach szkoleniowych, publicznych placówkach kształcenia ustawicznego, szkołach oraz uczelniach.
Uczestnicy kursów mają w ciągu kilku tygodni poznać w praktyce wszystkie etapy projektów e-learningowych – od planu, poprzez jego realizację na mentoringu i ocenie efektywności kończąc. Pierwsze cztery szkolenia przygotowane przez PARP to:   „E-learning stymulatorem przedsiębiorczości i innowacyjności MMŚP”; „Treści szkolenia w formule on-line”; „Tworzenie e-szkoleń na podstawie scenariuszy”; „Szkolenie e-learningowe jako proces mentorski” oraz „Budowanie szkoleń e-learningowych dla własnej organizacji”.
Wszystkie kursy są dwu lub trzydniowe. Szkolenia skierowane są przede wszystkim do kadry zarządzającej firm i instytucji szkoleniowych; osób odpowiedzialnych za opracowywanie programów szkoleń e-learningowych oraz opiekunów tych szkoleń, a także do osób odpowiedzialnych za wspieranie metodyczne i organizacyjne uczestników szkoleń online.
Zajęcia odbywają się w zależności od szkolenia w trybie stacjonarnym w Warszawie lub metodą blended. Szkolenia są płatne, ale istnieje możliwość uzyskania pełnego dofinansowania udziału w kursie.
Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Źródło: http://www.ekspert-elearningu.akademiaparp.gov.pl

Komentarze i opinie »