Nowa tablica do prezentacji webowych i szkoleń interaktywnych

Monika Karaźniewicz  » Ciekawostki, Technologie

Tablice interaktywne zyskują coraz większą popularność. Nie dziwi zatem, że kolejne firmy przedstawiają coraz ciekawsze rozwiązania. Alcatel-Lucent zaprezentował właśnie nową aplikację Interactive Whiteboard dzięki której można połączyć prezentacje webowe z wideokonferencją oraz nanoszeniem zmian i poprawek w czasie rzeczywistym.

Interactive Whiteboard skierowane jest głównie do firm prowadzących szkolenia interaktywne. Aplikacja z pewnością będzie także doskonałym rozwiązaniem dla menadżerów oraz dla lekarzy przeprowadzających konsultacje. Do dyspozycji użytkowników oddano wiele narzędzi ułatwiających współuczestniczenie w szkoleniu lub konferencji – chat, połączenia telefoniczne, wideokonferencję w trybie Full HD. Notatki i komentarze do prezentacji można nanosić w czasie rzeczywistym, a wszelkie zmiany są widoczne od razu na wszystkich tablicach. Uczestnikom znajdującym się poza salą wykładową do nanoszenia zmian wystarczy interfejs webowy. Notatki można także zapisać w pliku PDF, a następnie wysłać w formie e-maila. Dzięki tym rozwiązaniom prezentacje są łatwiejsze w odbiorze dla uczestników szkoleń lub konferencji. Istotna jest także możliwość aktywnego uczestniczenia w trwającym szkoleniu, a prowadzący  może przeprowadzić całe szkolenie posługując się jedynie interaktywną tablicą. Oprogramowanie umożliwia  także przekazywanie kontroli nad różnymi aplikacjami, czy dokumentami. Co bardzo istotne całą sesję można zapisać i odtworzyć w późniejszym czasie.
Dostępna jest również aplikacja na i-Pada – dzięki niej można zarządzać uczestnikami szkolenia czy konferencji oraz inicjować kontakty. Dodatkową zaletą tej aplikacji jest intuicyjna obsługa.
By korzystać z Interactive Whiteboard wystarczy komputer z przeglądarką, przyda się także kamera internetowa. Wszystkie dostępne funkcje mają prosty w obsłudze interfejs.
Interactive Whiteboard powstało we współpracy z firmą SMART Technologies. Tablica działa w aplikacji OmniTouch 8660 MyTeamwork. Aplikacja składa się oprogramowania Alcatel-Lucent do obsługi i zarządzania konferencjami, zestawu wideokonferencyjnego LifeSize oraz tablicy interaktywnej posiadającej funkcję cyfrowego projektora, ekranu i dotykowego wyświetlacza.
Interactive Whiteboard można kupić u partnerów Alcatel-Lucent.

Na podstawie danych Alcatel-Lucent

Komentarze i opinie »