Darmowe studia online

Monika Karaźniewicz  » Ciekawostki, Szkolenia e-learning

Od października przyszli rolnicy będą mogli studiować korzystając z platformy e-learningowej. W dodatku za darmo. Zdobycie wyższego wykształcenia nie musi oznaczać długich godzin spędzonych na wykładach. Coraz więcej uczelni udostępnia swoim studentom możliwość studiowania metodą e-learning. Rosnące zainteresowanie studiami online dostrzegła najstarsza uczelnia rolnicza w Polsce.

Kierunek e-Rolnictwo rusza od nowego roku akademickiego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. To pierwszy tego typu projekt na uczelniach rolniczych w Polsce. Studia e-learningowe zorganizowano w ramach projektu „Program unowocześniania kształcenia w SGGW dla zapewnienia konkurencyjności oraz wysokiej kompetencji absolwentów”. Uczelnia otrzymała na ten cel 12,1 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego. – To pierwszy, pilotażowy kierunek w SGGW, a jeśli chodzi o rolnictwo także w Polsce. Oferta skierowana jest  przede wszystkim dla studentów pracujących lub planujących pracować i jednocześnie pracować – twierdzi profesor Jan Rozbicki koordynator kierunku e-Rolnictwo. Nie wszystkie zajęcia będzie można zaliczyć siedząc przed komputerem w domowym zaciszu. Obecności na uczelni będą wymagały między innymi ćwiczenia laboratoryjne i oczywiście egzaminy. Jednak z wykładami i częścią teoretyczną studenci zapoznają się we własnych domach.

Rekrutacja na e-Rolnictwo odbywa się na takich samych zasadach jak na pozostałe kierunki. Przyjętych zostanie 45 studentów, którzy uzyskają specjalizację z agronomii i agrobiznesu.  Ta specjalizacja  przygotowuje do pracy w agencjach rolniczych, placówkach naukowo-badawczych, administracji rządowej i samorządowej, a także do prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego. Program studiów będzie taki sam, jak na zwykłych studiach zaocznych. Co bardzo ważne studia są w całości bezpłatne. Jednak jedynie dla studentów, którzy rozpoczną naukę w tym roku. W przyszłym roku prawdopodobnie będzie już trzeba zapłacić czesne.

Rekrutacja na e-Rolnictwo prowadzona jest na stronie internetowej: http://www.sggw.pl/rekrutacja/

Źródło SGGW

Komentarze i opinie »