Konferencja Online Educa 2011

Monika Karaźniewicz  » Konferencje i imprezy, Szkolenia e-learning

Już po raz 17 naukowcy i nauczyciele e-learningu spotkają się podczas Online Educa Berlin. Konferencja ta jest jednym z ważniejszych wydarzeń dla osób związanych z e-learningiem. Tematem tegorocznego spotkania będą „Nowe kultury uczenia”.

Tegoroczna konferencja będzie dotyczyła przede wszystkim nowych technologii w e-learningu i to zarówno w nauczaniu na odległość, jak i wykorzystywaniu e-learningu w biznesie. Poruszone zostaną między innymi kwestie, czy e-learning jest potrzebny, czy nauka drogą online zastąpi tradycyjne metody nauczania oraz czy tradycyjna nauka jest skazana na zapomnienie. Uczestnicy zastanowią się także nad tym, czy w świecie bardzo szybkich zmian technologicznych edukacja za nimi nadąża. Jednak głównymi zagadnieniami pozostaną kwestie związane z kulturą uczenia.
Uczestnicy konferencji  będą mogli wziąć udział w szeregu interaktywnych spotkań podczas których będą mogli się wymienić własnymi doświadczeniami w e-learningu, podczas debat każdy z gości będzie mógł zabrać głos. Przedstawione zostaną także najważniejsze wydarzenia 2011 roku, tak w dziedzinie samych technik nauczania, jak i nowych trendów technologicznych i oprogramowania.
W międzynarodowym spotkaniu po raz dziesiąty weźmie także udział delegacja z Polski. Uczestnicy z Europy Wschodniej mają mieć zapewnione dużo lepsze warunki finansowe, niż w latach ubiegłych.
Podczas tegorocznej konferencji z wykładami wystąpią m.in. Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i komisarz ds. agendy cyfrowej; John Bohannom, dziennikarz i wykładowca Harvard University; Jeff Borden, starszy dyrektor ds technologii e-learningu w Pearson eCollege, Douglas Thomas, amerykański dziennikarz i naukowiec, obecnie profesor w Annenberg School for Communication at the University of Southern California, współautor głośnej książki „A New Culture of Learning”.
Konferencja odbędzie się w Berlinie w hotelu InterContinental w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2011.

Więcej informacji: http://www.online-educa.com

Źródło: http://www.online-educa.com

Komentarze i opinie »