Nowe technologie w edukacji

Monika Karaźniewicz  » Konferencje i imprezy

Informatyzacja, jako wyzwanie, przed którym stoją szkoły, to główne zagadnienie, które będzie poruszane na konferencji „Nowe technologie w edukacji – inne spojrzenie na współczesną szkołę”.

W dzisiejszych czasach praktycznie każda szkoła i placówka edukacyjna w mniejszym lub większym stopniu korzysta z nowoczesnych technologii. Także oczekiwania uczniów i rodziców stawiane przed nauczycielami są w tym zakresie coraz większe. Uczniom rzadko, kiedy wystarczają już zajęcia z tradycyjnymi podręcznikami. Właśnie takim wyzwaniom stojącymi przed nowoczesnymi placówkami edukacyjnymi będzie poświęcona konferencja: „Nowe technologie w edukacji – inne spojrzenie na współczesną szkołę”, która rozpocznie się w czwartek 27 października 2011 r. Warszawie w Golden Floor Plaza Millenium (al. Jerozolimskie).
Jej uczestnicy zapoznają się m.in. z możliwościami tablic interaktywnych, oprogramowania i platform edukacyjnych, a także wysłuchają szeregu wykładów o informatyzacji w edukacji.
W programie m.in. wykłady: Jak nie dać się prześcignąć technologii?  -  przedstawiciela Adobe Systems GmbH – Bartosza Malinowskiego- Education Sales Manager Eastern Europe; Fundacja – Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa przedstawi zalety wykorzystania gier w edukacji w polskich i europejskich szkołach; Cisco Systems Poland przedstawi program Cisco Networking Academy dla szkół; Janusz Skoneczny, twórca serwisu Dziennik.edu (Przyjazny Dziennik Elektroniczny) oraz Michał Bartosinski z Prymus.info (E-dziennik – system kontroli uczniów czy wspomaganie pracy nauczyciela?) zajmą się problematyką związaną z e-dziennikami;  Technologia Informacyjna w Edukacji. Doświadczenia z dziennikiem elektronicznym i platformą edukacyjną na terenie Zespołu Szkół nr 48 w Warszawie przedstawi Rafał Lisowski dyrektor tej placówki, a Andrzej Szymczak z Gimnazjum nr 1 w Warszawie poda praktyczne przykłady zastosowania sprzętu i oprogramowania: tablice, sala, biblioteka, CMS, blog, dziennik, gazeta internetowa, zasoby w chmurze w Gimnazjum nr 1 w Warszawie, z kolei Małgorzata Taraszkiewicz z Grupy Edukacyjnej 21 wystąpi z wykładem – Edukacja Nowej Generacji – komputer, jako naturalne środowisko dzieci.
Konferencja skierowana jest przede wszystkim dla nauczycieli szkół, tak prywatnych, jak i publicznych, pracowników placówek edukacyjnych, a także przedstawicieli samorządów. Dla tych osób udział w szkoleniu jest bezpłatny. Dla pozostałych uczestników, w tym przedstawicieli firm koszt uczestnictwa wynosi 1000 PLN netto.
Uczestnicy konferencji mogą skorzystać z rejestracji online, dostępnej pod adresem: http://www.multitrain.pl/home/kalendarium/nowe-technologie-w-edukacji/rejestracja-94.htm

Źródło: www.multitrain.pl

Komentarze i opinie »