Studenci stworzą program multimedialny dla przedszkoli

Monika Karaźniewicz  » Ciekawostki, Technologie

Konkurs na nową aplikację multimedialną dla przedszkoli ogłosił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Mogą w nim wziąć udział studenci z województwa kujawsko-pomorskiego oraz mieszkańcy regionu studiujący na innych uczelniach w kraju.

Aplikacja musi być dostosowane do stolików interaktywnych SMART, które od maja mają do dyspozycji wojewódzkie przedszkola w ramach programu „Europejski Klub Przedszkolaka”*. Stoliki SMART, to rodzaj prostych tablic interaktywnych. Może z nich korzystać jednocześnie kilkunastu maluchów. To interaktywne, dotykowe centra nauczania podstawowego. Dzieci mogą na nich grać w gry edukacyjne, wspólnie rozwiązywać różne zadania, a także brać udział w interaktywnych lekcjach. Stoliki SMART uczą przede wszystkim pracy grupowej, szukania wspólnych rozwiązań, a także pomagają oswoić się maluchom z nowoczesnymi technologiami edukacyjnymi.
W konkursowym programie „Mój region i moja ojczyzna w zjednoczonej Europie” mają się znaleźć treści dotyczące województwa kujawsko-pomorskiego, jego historii i walorów turystycznych, a także informacje o Unii Europejskiej oraz członkostwie Polski w strukturach unijnych oraz informacje o Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki. Aplikacja musi być zgodna z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Termin nadsyłania prac mija 22 listopada 2011 roku. Zwycięzca konkursu otrzyma 4 tys. zł, a autor wyróżnionej pracy 1,5 tys. zł. Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie: http://mojregion.eu
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Oprogramowanie niezbędne do stworzenia aplikacji można pobrać na stronie producenta stolików multimedialnych: www.smarttech.com.
*Europejski Klub Przedszkolaka to pilotażowy program, który działa od maja 2011 roku w województwie kujawsko-pomorskim.  Jego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy oraz wprowadzanie nowoczesnych technologii do przedszkoli. W jego ramach w 67 przedszkolach w regionie dzieci mogą korzystać z interaktywnych stolików edukacyjnych SMART.

Źródło: Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego

Komentarze i opinie »