Największy przetarg na platformę e-learningową zakończony

Monika Karaźniewicz  » Przetargi

Rozstrzygnięto największy w tym roku przetarg na polskim rynku e-learningu. Platformę zdalnego nauczania dla Ośrodka Rozwoju Edukacja za Granicą wykona firma MyNetwork Polska.

Platforma e-learningowa do nauczania synchronicznego ma stanowić wsparcie dla Otwartej Szkoły, unikalnego projektu Ośrodka Rozwoju Edukacji za Granicą (działa on w 35 krajach na świecie). Skierowany jest do uczniów od 6 do 19 lat, którzy przebywają poza granicami kraju. Dzięki platformie e-learningowej uczniowie mogą kontynuować naukę w języku ojczystym zgodnie z polską podstawą programową. E-learning umożliwia także udział w konkursach przedmiotowych, kołach zainteresowań oraz pozwala uczniom uzyskać pomoc w przygotowaniu do polskiej matury. Wszystkie zajęcia odbywają się za pomocą platformy edukacyjnej, a prowadzone są przez kadrę nauczycielską z warszawskich szkół ORPEG.
Przetarg ogłoszono w czerwcu, w trybie dialogu konkurencyjnego. Przedmiotem był zakup aplikacji portalu do szkoleń na odległość – platformy e-learningowej wraz ze zintegrowaną platformą komunikacji synchronicznej i systemem wsparcia administracji ORPEG. Docelowo korzystać z niej ma 2 tys. użytkowników, przy czym do 200 osób zalogowanych jednocześnie w komunikacji synchronicznej, a w przypadku transmisji jednostronnej więcej.
W postępowaniu wystartowało 15 firm, spośród których zamawiający miał wyłonić do drugiego etapu siedmiu wykonawców posiadających największe doświadczenie. Okazało się jednak, że pierwsza siódemka posiada identyczne referencje i tym samym uzyskała taką samą liczbę 660 punktów. Zamawiający zdecydował więc o przyznaniu kilku miejsc ex equo i zaprosił do kolejnego etapu wszystkie firmy. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej, ta  jednak podtrzymała decyzję ORPEG.
Najkorzystniejszą ofertę złożyła krakowska firma MyNetowork. Drugie miejsce zajęła firma Online Skills. Wartość zamówienia przekracza 3 mln zł, choć początkowo ORPEG zamierzało przeznaczyć na ten cel 4 mln zł. Ostatecznie zwycięska oferta okazała się niższa.

Projekt „Otwarta Szkoła – System Wsparcia Uczniów Migrujących” jest realizowany przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: www.elearningwpolsce, www.otwartaszkola.pl

 

Komentarze i opinie »