Online Educa

Monika Karaźniewicz  » Konferencje i imprezy

Już za kilka dni w Berlinie rozpocznie się konferencja dotycząca tematyki e-learningu. Online Educa to największa i najbardziej znany kongres ko środowiska związanego ze zdalnym nauczaniem. Każdego roku uczestniczy w nim ponad 2 tys. przedstawicieli z ponad 90 krajów świata oraz ponad 100 wystawców.

Znamy już szczegóły dotyczące tegorocznej konferencji. Jak już pisaliśmy we wrześniu, kongres otworzy komisarz Unii Europejskiej Neelie Kroes – wice Przewodniczącą Komisji Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej. Jej przemówienie będzie dotyczyło otwartego oprogramowania. Kroes przedstawi także szczegóły unijnego programu Strategia Europa 2020, a także podjętych już działań wzmacniających innowacyjne technologie IT – szczególnie dostęp do szybkiego internetu oraz różnorodnych aplikacji. Kolejni prelegenci to Douglas Thomas – autor i profesor z Uniwersytetu z Południowej Karolinie – skupi się na zmianach modeli nauczania, tak, by w jak najszerszym stopniu wykorzystać w edukacji wyobraźnię, innowację i zabawę. Z kolei John Bohannon – dziennikarz czasopisma Science i visiting researcher na Uniwersytecie Harwarda – przedstawi w jaki sposób Google kształtuje nową kulturę nauczania. Wskaże także zastosowania, jakich dostarczają nauczyciele oraz nowoczesna edukacja, a które mogą spowodować połączenie zasobów informacji i sieci internetowych. Po za tym w programie konferencji zaplanowano także sesje plenarne, debatę Online Educa, prezentacje, sesje wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z nauką wykorzystującą nowoczesne technologie.
30 listopada rozpoczną się także imprezy towarzyszące konferencji warsztaty oraz 7 Międzynarodowe Forum nt. Technologii Wspomagających Nauczanie w Zakresie Obronności, Bezpieczeństwa i Służb Ratunkowych. Na większość imprez towarzyszących wstęp jest bezpłatny.
Online Educa to wydarzenie szczególnie istotne dla osób związanych z edukacją online, a także dla przedstawicieli biznesu i środowisk pozarządowych, pozwala bowiem nawiązać wiele międzynarodowych kontaktów, które ułatwiają wdrażanie nowoczesnych technologii edukacyjnych.
Każdego roku z naszego kraju w konferencji bierze udział kilkadziesiąt osób, w tym kilku prelegentów na sesjach. W Online Educa uczestniczą także polscy wystawcy, którzy prezentują pokazuje produkty, narzędzia i usługi związane z e-learningiem. W tym roku uczestnicy z Polski otrzymali zniżkę – zamiast 790 euro koszt uczestnictwa dla naszych rodaków wynosi 490 euro – kod uprawniający do zniżki AC 118.
Konferencja odbędzie się w dniach 30 listopada – 2 grudnia w hotelu InterContinental w Berlinie. Szczegółowy program imprezy dostępny jest pod adresem: http://www.online-educa.com/programme. Przedstawiciel na Polskę : Wydawnictwo i Nowe Technologie – WINT
Dorota Myko, e-mail : dorota.myko@icwe.net; wint@autograf.pl; tel. 0602 348 562

Źródło: www.online-educa.com; Wydawnictwo i Nowe Technologie – WINT

Komentarze i opinie »