Nowoczesne oprogramowanie do tworzenia szkoleń już dostępne – poznaj Articulate Storyline

Anna Kościan  » Ciekawostki, Szkolenia e-learning, Technologie

Na początku maja na rynku pojawiło się nowe oprogramowanie do tworzenia szkoleń na potrzeby e-learningu – Storyline. Jest to autorski produkt firmy Articulate, twórcy Articulate Studio’09, który obok Adobe Captivate i Camtasia Studio, cieszy się największą popularnością na rynku narzędzi e-learningowych. Storyline łączy w sobie funkcjonalności typowych aplikacji do tworzenia prezentacji takich, jak Articulate Studio czy Microsoft PowerPoint oraz elementy środowiska graficznego Adobe Photoshop. Pozwala w prosty sposób, bez znajomości technik programowania, tworzyć zaawansowane szkolenia elektroniczne.

To nowoczesne oprogramowanie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zajmują się tworzeniem modułów w systemie e-learning. Jest użyteczne zarówno na potrzeby szkoleń pracowników przedsiębiorstw oraz wszelkiego rodzaju szkoleń samorozwojowych.

Storyline jest produktem typu „standalone”, co oznacza, iż do jego używania nie jest potrzebny (jak w przypadku Articulate Studio’09) Microsoft PowerPoint. Jego szczególną zaletą jest rozbudowana baza szablonów, zarówno podstawowych układów treści, jak i gotowych wzorów interakcji, które wystarczy wypełnić odpowiednio tekstem oraz grafiką. Program, poprzez zastosowanie warstw, zmiennych oraz zaawansowanych wyzwalaczy, pozwala na tworzenie nieograniczonych ilości unikalnych wzorów ekranu. Storyline charakteryzuje także intuicyjność i prostota w tworzeniu scenek, historyjek obrazkowych oraz stosowaniu środków audiowizualnych. Jedną z niezwykle przydatnych funkcji jest „drag&drop”, dzięki której użytkownik może umieszczać wybrane przez siebie elementy multimedialne w dowolnym miejscu slajdu (za pomocą prostej techniki przeciągnij/upuść).

Użytkownik produktu firmy Articulate wraz z programem otrzyma pakiet dodatkowych narzędzi oraz bibliotek. Mniej zaawansowani użytkownicy mogą być szczególnie zadowoleni z rozbudowanej bazy postaci (około 20 postaci rysunkowych i 1 rzeczywista w wersji podstawowej programu), przedstawionych w około 140 różnych ujęciach. Program umożliwia także łatwą zmianę gestów, wyrazu twarzy i ekspresji postaci rysunkowych.

Warstwy, nakładane w prosty i logiczny sposób, pozwalają na projektowanie wielu rodzajów interakcji, bez konieczności tworzenia oddzielnych slajdów. W zależności od podejmowanych przez odbiorców szkolenia decyzji oraz ich stopnia zaawansowania, możliwe jest stworzenie różnych scenariuszy kursu, przy użyciu pojedynczych slajdów.

Storyline idzie z duchem czasu, umożliwiając użytkownikom publikowanie treści szkolenia w formacie dostosowanym do nowoczesnych urządzeń mobilnych. Sprzyja to rozwojowi mLearningu. Dodatkowym bonusem jest udostępnione przez Articulate – darmowe oprogramowanie do pobierania modułów i odtwarzania ich na urządzeniach typu iPad (Articulate Mobile Player).  Ta i wiele innych dostępnych funkcji sprawia, że Storyline jest narzędziem innowacyjnym i godnym uwagi. Warto rozważyć zakup programu, który poprzedza możliwość pobrania wersji 30 dniowej ze strony producenta.

Źródło:  http://www.articulate.com

Komentarze i opinie »