Seminarium „Innowacyjne metody kształcania. E-learning” – podsumowanie

Anna Kościan  » Ciekawostki, Konferencje i imprezy, Szkolenia e-learning

W Warszawie odbyło się seminarium poświęcone nowoczesnym metodom nauczania i e-learningowi. Zorganizowała je Szkoła Językowa Skrivanek, we współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, Polską Agencją Przedsiębiorczości oraz Obserwatorium Zarządzania. Gospodarzem seminarium była Wszechnica Polska Szkoły Wyższej TWP. Na spotkaniu poruszono tematykę korzyści związanych ze szkoleniami e-learning, możliwości oraz proponowanych przez nauczanie zdalne innowacyjnych rozwiązań. Omówiono także trudności i wyzwania związane z tą nowoczesną formą szkolenia.

Tematami przewodnimi spotkania były webinary, blended learning, tajemnice szkoleń e-learning oraz nauczanie zdalne na polskich uczelniach. Spotkanie rozpoczął Piotr Maczuga z Nowoczesna Firma S.A. , który przedstawił uczestnikom zalety korzystania z Webinarów – wykorzystywanych w szkoleniach on-line rozwiązań, umożliwiających interakcje między uczestnikami szkolenia oraz trenerem, poprzez specjalnie przygotowaną internetową platformę. Maria Pophristova ze SWPS opowiedziała o tajemnicach szkoleń e-learning. Zwróciła szczególną uwagę słuchaczy na kwestie dokładności w technicznym przygotowaniu szkoleń oraz weryfikacji i testów przed właściwym uruchomieniem szkolenia.
Zbigniew Dąbrowski ze Szkoły Językowej Skrivanek wprowadził zebranych gości w metodę blended learning, która jest łączoną formą szkoleń tradycyjnych z elektronicznymi. Na przykładzie prowadzonych przez szkołę tą metodą kursów, opisał możliwości łączenia modułów elektronicznych z konsultacjami indywidualnymi z tutorem.
Na koniec przedstawiciel PARP – Sebastian Trzciński opowiedział o funkcjonowaniu Akademii PARP, jednego
z największych projektów e-leraningowych w Polsce, realizowanego ze środków Unii Europejskiej. Na platformie znajduje się kilkadziesiąt darmowych szkoleń o różnej tematyce. Serwis umożliwia także konsultacje z trenerem, pracę w grupie i uzyskanie certyfikatu ukończenia szkolenia.

Pełna wersja nagrania z seminarium: Seminarium w Warszawie „Innowacyjne metody kształcania. E-learning.”

Źródło: skrivanek.pl

Komentarze i opinie »