Podsumowanie konferencji mLearnCon 2012

Anna Kościan  » Bez kategorii, Konferencje i imprezy, Szkolenia e-learning

19 czerwca w San Jose w Califirnii odbyła się trzydniowa konferencja mLearnCon 2012 Conference & Expo. To największe w USA i najważniejsze wydarzenie w branży m-learning. Udział w spotkaniu wzięła rekordowa ilość uczestników – ponad 800 osób ze środowisk biznesowych, akademickich i rządowych.

Konferencja dotyczyła wiodących trendów w zakresie m-learningu, w tym nowych technologii, oprogramowania
i autorskich narzędzi do tworzenia szkoleń z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Uczestnicy spotkania mieli okazję wziąć udział w szeregu wykładów, dyskusji oraz prezentacji, dotyczących najnowszych osiągnięć i innowacji związanych z branżą szkoleń zdalnych.

Spotkanie podzielone zostało na część wykładową oraz trzydniowe cykle warsztatowe, na których można było zdobyć nowe umiejętności w zakresie projektowania szkoleń i posługiwania się narzędziami do tworzenia kursów m-learning oraz e-learning. Dodatkowo wprowadzono moduły szkoleniowe – tzw. Learning Stages – w trakcie których zainteresowani mogli porozmawiać z ekspertami w dziedzinie projektowania szkoleń on-line, tworzenia narzędzi i aplikacji dostępnych na rynku.
Niepowtarzalną okazją do wymiany poglądów i doświadczeń dla osób związanych z branżą szkoleniową były poranne AMLearnings, kameralne spotkania grup dyskusyjnych z podziałem na regiony, sektory przemysłu oraz główne obszary tematyczne. Uczestnicy dyskusji mieli okazję, w luźnej atmosferze porannej kawy, wymienić się swoimi spostrzeżeniami z pracy w branży. Najważniejszym punktem spotkania były inspirujące prezentacje głównych prelegentów spotkania. Doktor B.J. Fogg ze Stanford University przedstawił wykład dotyczący zmiany zachowań poprzez zmianę poszczególnych nawyków. Podkreślił związek teorii zmian zachowania z codziennym wykorzystaniem urządzeń mobilnych i zauważył, jak ogromny wpływ na zmianę nie tylko sposobu uczenia się ale także całego życia mają drobne codzienne nawyki. Drugiego dnia konferencji Jason Calacanis, założyciel Mahalo.com, opowiedział dlaczego sektor urządzeń mobilnych i nauczania na odległość jest doskonałym wyborem inwestycyjnym, a także które z wchodzących na rynek firm związanych z tą branżą są warte szczególnej uwagi. Uczestnicy spotkania, oprócz inspirujących wykładów, praktycznych szkoleń i warsztatów, mieli okazję spotkać się z cenionymi w branży specjalistami oraz poznać najnowsze trendy ze świata mobilnych technologii.

Komentarze i opinie »