|  | 

Blog

Bydgoski Rynek Nieruchomości

Tak jak w całej Polsce tak i w Bydgoszczy rynek nieruchomości rozgrzany jest do czerwoności.Ceny szybują w górę i to w tempie , którego chyba nikt nie przewidywał.

Przyczyn tak nie pohamowanego wzrostu cen w obrocie nieruchomościami upatrywać należy w kilku czynnikach o których tak naprawdę można było usłyszeć już kilka lat temu.To przede wszystkim nasze wejście do UE wymusza w pewnym stopniu zrównanie cen ze \”starą\” Europą.Ten proces powinien być rozciągnięty na wiele lat, jednak w Polsce w niektórych segmentach już dogoniliśmy np. Grecję czy Portugalię.Drugim jeszcze chyba ważniejszym czynnikiem jest powszechna dostępność kredytów.Społeczeństwo , choć powoli, staje się bogatsze i chętniej sięga po pożyczki.Nie należy tez zapominać o czynniku psychologicznym.Skoro wszędzie słyszymy, że ceny będą rosły to sami podejmujemy szybkie decyzje o inwestycjach, a to napędza koniunkturę.

Na bydgoskim podwórku…

Nie inaczej niż w całym kraju przedstawia sie sytuacja w temacie nieruchomości Bydgoszcz.Tu także ceny znacznie wzrosły,choć oczywiście nie w takiej do takiej wysokości jak w największych miastach.W ujęciu procentowym jednak na przestrzeni 2-3 lat można mówić nawet o 100% wzroście.Najlepiej widać na przykładzie mieszkań w Bydgoszczy gdzie lokale 2-pokojowe cieszące się zawsze największym zainteresowaniem podrożały nawet o 120%.Ta sama sytuacja choć w procentowo mniejszym stopniu dotyczy nowych mieszkań w Bydgoszczy.Jeszcze 2 lata temu ceny m2 nie przekraczały 3000 PLN.Obecnie podobny standard wykończenia jest dostępny nawet za 6000PLN.
Jedno nie zmieniło się przez ostatnie lata.Zdecydowanie większa ilość chętnych do zakupu niż dostępnych nowych inwestycji.Jeśli ten czynnik ulegnie zmianie czekać nas może zatrzymanie ,a może nawet korekta cen.Hitem ostatnich tygodni stały sie podmiejskie działki rolne. Popyt na nie jest tak olbrzymi,że sprzedający często wstrzymują się ze sprzedażą w obawie o straty a tych transakcjach.
Ciekawie zapowiada się ruch w segmencie sprzedaży domów.W perspektywie ciągłego wzrostu cen materiałów budowlanych i działek rozsądnym wydaje się zakup \”używanego\” ,ale stosunkowo niedawno wybudowanego domu.

bydgoski-rynek-nieruchomosci

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Miękka kanapa rozkładana – dlaczego tak wiele osób je wybiera?

    Miękka kanapa rozkładana – dlaczego tak wiele osób je wybiera?

    Jak sam tytuł wskazuje w tym artykule zastanowimy się dlaczego tak wielu ludzi wybiera miękkie kanapy rozkładane i czemu właściwie cieszą się aż taką popularnością? Wydaje się, że na popularność tego mebla wpływ bez wątpienia ma jego multifunkcjonalność. Kanapa rozkładana to nie tylko szerokie i wygodne siedzisko co najmniej dla dwóch osób, ale również mebel,

  • Obrót nieruchomościami

    Obrót nieruchomościami

    Te dwa słowa słyszy się zdecydowanie bardzo często. Nieraz można usłyszeć w telewizji informacje, że ceny mieszkań drastycznie wzrosły, bądź też spadły, co zdarza się jednak bardzo rzadko. Nie należy się tym jednak przerażać. Ceny mieszkań prywatnych właścicieli zazwyczaj stoją na takim samym poziomie. Warto więc dokładnie zastanowić się wcześniej, czego potrzebujemy, jeśli to akurat