|  | 

Felietony

Radca prawny Bielawa

Korzystanie z porad eksperta

Radca prawny Bielawa to prawnik, który świadczy pomoc prawną w oparciu o szczegółowe przepisy ustawy z dnia 6 lipca 1982 r.
Jest to wolny zawód zaufania publicznego, charakterem pracy najbardziej zbliżony do zawodu adwokata. Radcy prawni tak samo jak adwokaci posługują się zwyczajowym tytułem „mecenas”.
Prawo do wykonywania zawodu radcowskiego ma osoba, która jest wpisana na listę radców prawnych, poprzez okręgową izbę radców prawnych.
Radcą prawnym zostaje się po ukończeniu magisterskich studiów prawniczych w Polsce bądź równoważnych zagranicznych, ale uznanych w naszym kraju. Osoba ta musi posiadać pełnię praw publicznych, nieskazitelny charakter, odbyła aplikację radcowską i złożyła egzamin, ma pełnie czynności do zdolności prawnych oraz daje rękojmię prawidłowego wykonywania zawodu.
Wykonywanie zawodu radcy prawnego jest pokrewne do wykonywania zawodu adwokata. Główna różnica poleca na tym, że radca ma możliwość wykonywania zawodu przy pozostawaniu w stosunku pracy, a adwokaci takiej możliwości nie mają.
Podczas rozpraw sądowych, jako urzędowego stroju, radca korzysta z togi. Jej wygląd został ściśle określony rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 27 listopada 2000 r. w sprawie określenia stroju urzędowego radców prawnych biorących udział w rozprawach sądowych

radca-prawny-bielawa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Kancelaria notarialna Bydgoszcz

    Kancelaria notarialna Bydgoszcz

    Formalności podczas zakupu nieruchomości Jeżeli czeka Cię zakup nieruchomości, musisz wiedzieć o konieczności spełnienia wymogów urzędowych. Zakup działki, mieszkania lub domu to duża transakcja, która obłożona jest szeregiem obwarowań. Podstawą jest oczywiście umowa kupna – sprzedaży. Zakup każdej nieruchomości musi zostać sporządzony w formie aktu notarialnego. Oznacza to, że nie możemy sfinalizować jej jedynie w

  • Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

    Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

    Czy można dostać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej? Banki i firmy pożyczkowe oferują duży wybór rozwiązań dla osób potrzebujących dodatkowej gotówki. Pieniądze można otrzymać szybko, i bez wychodzenia z domu. Wiele osób przecenia swoje możliwości, decydując się na przykład na kredyt gotówkowy i zadłużenie na karcie kredytowej. Gdy przychodzi czas spłaty zobowiązań, pojawiają się problemy